Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (XVII)

Stebėjimo aprašymas

  • Rūšis (liet.k.): Juodasis gandras
  • Rūšis (lot. k.): Ciconia nigra
  • Data: 2015-07-16
  • Vieta: Centrinės Latvijos miškai
  • Įranga: Ekrano nuotraukos

Šiandien jaunėlė pabudo kupina dar stipresnio ryžto pagaliau pakilti pirmam savo skrydžiui. Nuo pat ryto ėmė keberiotis siauriausiomis ąžuolo šakelėmis, intensyviai treniruodama sparnus, lavindama pusiausvyrą. Kai kurios šakelės pareikalavo kone akrobatinių sugebėjimų.

Buvo aišku, kad gandriukė baisiausiai alkana. Ieškojo maisto likučių lizde, krapštinėjo samanas nuo šakų. 12.06 val. jaunėlė palūžo, pritūpė ir ėmė gailiai maldauti, šaižiai dūsaudama ir plakdama sparnais. Tačiau tėvai toliau ignoravo savo atžalą. Po valandos vienas jų pasigailėjo ir atgabeno kuklią porciją pietų.

Pasimaitinusi gandriukė toliau uoliai mankštinosi. 17.47 val. ji vėl ėmė prašyti maisto. Tik šįkart tėvai nenusileido. Tupėjo ant šakos virš lizdo ir pasyviai stebėjo jos beviltišką maldavimą.

18.34 val. prie lizdo prisiartino svetimas gandras. Jaunėlė tuo metu vaikštinėjo plonyte ąžuolo šakele. Pamačiusi įsibrovėlį, mikliai apsisuko ir šoktelėjusi jo pusėn, kaipmat  išvijo.Po kelių minučių gandriukė vėl ėmė neramiai dūsauti. Akimirką pamaniau, kad sugrįžo įsibrovėlis. Tačiau grįžo brolis, brolis pražuvėlis. Porą dieną klajojęs, bastęsis nežinia kur, sugrįžo pas sesę. Jaunėlė nesitvėrė džiaugsmu. Abu glaustėsi snapais, švokštė, vyresnėlis be garso „sutrimitavo“.

Netrukus atskrido vienas iš tėvų. Nusileidęs ant šakos virš lizdo kurį laiką stebėjo savo jauniklius. O gal palydėjo brolį pas sesę? Likęs su sesute dviese, vyresnysis pradėjo demonstruoti ką išmokęs ir nutūpė ant tos pačios šakos, kur prieš tai stovėjo tėvas. Po kiek laiko sesuo pakartojo tą patį.

Likusį vakarą janikliai praleido kartu makštindamiesi, kedendami viens kitam plunksnas ir, žinoma, ką moka geriausiai – prašinėdami maisto. Aštuntą valandą į lizdą sugrįžo vienas iš tėvų. Atrijo tokią galingą žuvį, jog nesitikėjau, kad kuris nors ją įveiks. Įveikti įveikė, tik, deja, sesutei nekliuvo nė kąsnio.PANAUDOTI ELEKTRONINIAI DUOMENYS

Atnaujinta 2015-11-06
  • Įvertinkite šį įrašą
    (0 balsai)
  • Paskelbtas Gyvai
  • Skaityti 2400 kartai

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.