Įdomybių sezonas

Stebėjimo aprašymas

  • Rūšis (liet.k.): Didysis margasis genys
  • Rūšis (lot. k.): Dendrocopos major
  • Data: 2015-09-06
  • Vieta: Klaipėdos raj.
  • Įranga: Nikon COOPIX S9100

Rugsėjis. Įgauna pagreitį jau rugpjūtį prasidėjusi rudeninė paukščių migracija. Mėgstu šį laikotarpį. Tėvų sodas tuomet tarsi iš naujo atgyja, galima sulaukti netikėčiausių svečių, prisižiūrėti įvairiausių įdomybių.

Štai šiandien sekiodama skrajojančių pečialindų pulkelius užsukau į sodą. Jo pakraštyje kaipmat dėmesį patraukė elektros stulpo kraštu judantis didysis margasis genys. „Visai vargšeliui galvelė susisuko“, - pamaniau. „Negi stulpą kalti sugalvojo?“

Beregint margasis perėjo į kitą stulpo šoną ir ėmė leistis juo žemyn, į čia pat augančio lazdyno krūmą. Šiam pasislėpus lapų tankmėje, atsargiai palei tujų „tvorą“ nusigavau iki lazdyno ir tyliai įsmukau į susikibusių lazdyno ir skirpsto šakų „kambarį“. Genio nesimatė. Bijodama jį išgąsdinti, kurį laiką stovėjau sustingusi. Po minutėlės margasis kiauksėdamas nuplasnojo į gretimą klevą, bet tik akimirkai, nes tuoj pat išskrido.Čia pat vėl sujudo įsisiautėjusios pečialindos. Įsirangiusi tarp geltonomis sėklomis apsipylusių tujų, fotografavau rytinį sodo judėjimą. Gelsvosios paukštelės nardė tarp kriaušių šakų, linksmai čiauškėjo, netrukus pasirodė dar kelios nenuoramos – baltosios kielės.

„Kik kik“, - vėl perskrodė sodą margojo balsas.  Nusileido į bene labiausiai sode nukentėjusią obelį, kuri stovėjo  visa suvargusi, aplūžusi nuo gausaus šiųmečio derliaus, su nutįsusiais nepakeliamo svorio obuolių „karoliais“. Tvirtai įsikibęs į atskilusio kamieno šaką, genys (tiksliau genio patelė, nes be raudonos „kepuraitės“) ėmė kažin ką ten doroti. Buvo taip įsijautęs į savo darbą, kad net nepastebėjo, kaip slapčia atsidūriau prieš pat jį po kriaušėmis. Greit geniu susidomėjo ir dar vienas sodo dalyvis – kikilis, visiškai nesibodėdamas „kišti snapo“ į margojo teritoriją.

Ką genys ten veikė, sužinojau tik peržiūrėjusi nuotraukas. Jose pastebėjau lazdyno riešutų šakelę, įspraustą į obels atplaišą. Genys smaguriavo lazdyno riešutais! Grįžusi į sodą genio aižykloje riešutų neberadau, tačiau akis užkliuvo už tuščio riešuto kiauto, besimėtančio ant žolės, šalia tos obels, prie kurios darbavosi. Pasirodo, rudenį riešutauja ne tik voverės, bet ir geniai.

Atnaujinta 2015-12-03
  • Įvertinkite šį įrašą
    (0 balsai)

Palikite komentarą

Įsitikinkite, kad įvedėte reikalingą informaciją, kur nurodyta (*). HTML kodas nėra leidžiamas.