Pajūryje lankosi svečiai iš Šiaurės - svirbeliai

Už lango rudeniška žiema, nejauki tuštuma. Pilkšvą sodo dangų ramsto nuogos obelų šakos, eglių sijonėlius plaiksto begarsis vėjas..

Šiek tiek praveriu langą. Apmirusio ryto iliuziją beregint išsklaido mielas mažųjų sparnuočių cypsėjimas ir gūsingi vėjo atodūsiai. Kartu ateina ir viltis šį tą įdomaus pamatyti.

Po kiek laiko vėl sugrįžtu prie lango ir bandau žiūronuose ką nors „pagauti“. Nieko neradusi savam sode, pereinu į kaimynų valdas, kruopščiai nužvelgdama kiekviena medžio šakelę.

Na štai, atrodo aptikau šį tą „įdomaus“. Kaimynų žaliaskarėje supasi pulkelis nematytų paukštukų. Aiškiai matau, kad tai ne žvirbliai ar zylės, nes stambesni, putlesni, o labiausiai išsiskiria savo kuodeliais ir pajuodintais paakiais. Jokių abejonių – ilgai lauktas svečias iš Šiaurės – svirbelis.

Skaityti daugiau ...

Apie Ventės ragą ir Kintų įžymybę – baltąjį gandrą

Prasidėjus atostogoms atsirado puiki proga įgyvendinti vieną seną norą – aplankyti atsinaujinusį Ventės ragą, susipažinti su nauja jo ekspozicija (lankytojams atverta tik š.m. liepos 30 d.) ir, žinoma, pasigrožėti migruojančiais paukščiais. Palankiausia diena šiai išvykai nusimatė trečiadienis, mat pranašavo saulėtą ir giedrą orą. Paskutinį kartą Ventės rage lankiausi, ko gero, būdama moksleivė.

Skaityti daugiau ...