Įdomybių sezonas

Rugsėjis. Įgauna pagreitį jau rugpjūtį prasidėjusi rudeninė paukščių migracija. Mėgstu šį laikotarpį. Tėvų sodas tuomet tarsi iš naujo atgyja, galima sulaukti netikėčiausių svečių, prisižiūrėti įvairiausių įdomybių.

Štai šiandien sekiodama skrajojančių pečialindų pulkelius užsukau į sodą. Jo pakraštyje kaipmat dėmesį patraukė elektros stulpo kraštu judantis didysis margasis genys. „Visai vargšeliui galvelė susisuko“, - pamaniau. „Negi stulpą kalti sugalvojo?“

Skaityti daugiau ...

Keršulių tuoktuvės

Apie septintą ryto pabudino keistas sodrus garsas - „hmmmm.. hru hru.. hmmmm.. hru hru..“ Iš jo intensyvumo buvo galima nujausti, kad tai ne šiaip kokia įprasta paukščio giesmė, o su aiškiu siekiu – prisišaukti širdies damą.

Pasižvalgiusi pro langą, nei eglėse, nei šalia augančioje vyšnioje nieko nepastebėjau. Tada nulėkiau prie svetainės lango, iš kur atsiveria visas sodas. Čia ir paaiškėjo, kas šitas donžuanas –  jau man gerai pažįstamas keršulis - vėl sugrįžo. Užtikau jį vaikštinėjant po obelimis. Matyt, po varginančio tuoktuvinio burkavimo nusileido pasimaitinti. 

Skaityti daugiau ...