Atgal į „dienos šviesą“

Laukiau šio susitikimo. Koks gi ruduo be ilgesingų gervių klyksmo..

Po ilgo slapstymosi šeima vėl pasirodė, iš abiejų pusių akylai saugodama savo jau praaugusį jauniklį. Iki kelionės paukštėms reikia gerai pasimaitinti. Kas rytą galima jas pamatyti lesinėjant ganyklose ar pamiškėse, tačiau pasigrožėti jomis iš arčiau – tikras iššūkis.

Skaityti daugiau ...

Vienišė

Dar prieš septynias pažadino veriantis gervių klyksmas. Atrodė tarsi kažkur netoliese būtų susirinkęs didžiulis jų būrys.

Nespėjusi nė dorai atsigauti pašokau iš lovos, griebiau visą savo „amuniciją“ ir išlėkiau laukan. Prie kiemo vartų ėmiau dairytis triukšmadarių, tačiau aplink nieko nesimatė.

Tuo tarpu garsai nenutilo, tik tapo kiek švelnesni, nei prieš tai. Dar sykį nužvelgiau pamiškę, iš kur sklido gervių sutartinės. Pagaliau žiūronai „pačiupo“ pirmąją...

Skaityti daugiau ...

Atostogų dovana

Jau kurį laiką norėjosi ištrūkti iš besisukančio miesto rato ir atsikvėpti, tad šiemet atostogas nusprendžiau praleisti kaime, kur jau po kelių dienų pamiršti, kokia savaitės diena, o dar po kelių - jau nebeskaičiuoji ir valandų... Be to, jau seniai galvoje rezgiau mintį nuvykti  į ramią vietelę stebėti paukščių. Matyt, į būsimas atostogas įsijaučiau per anksti ir išvykdama pamiršau telefoną. Šiek tiek susinervinau, pasirodo, ne taip lengva visiškai „atsijungti”. Tačiau priešaky laukė smagi kelionė rytiniu traukiniu, kurioje viskas greit pasimiršo. Keturios su puse valandos iki Klaipėdos, žvalgantis į bundančius miestus ir kaimelius, fotografuojant, mėgaujantis kava, skaitant trečiąją Silvą, praėjo labai greitai. Priešpiet atsidūriau galutinėje stotelėje ir netrukus buvau pakeliui į namus, kur manęs laukė malonus netikėtumas.

Skaityti daugiau ...