Pasakojimai apie gulbes

  • Paskelbtas Knygos

Rašytojo ir publicisto, Žuvinto rezervato direktoriaus V. Nedzinsko (1940 - 2002) knyga apie gulbes, pagrįsta ilgamečiais jo stebėjimais, tyrinėjimais, apmąstymais.

V. Nedzinsko publicistikos pasaulis - Žuvinto rezervatas. Tačiau jis be galo didelis, nes pereina į visos Lietuvos problemas, mūsų pačių gyvenimą ir santykius su aplinka. Reikia turėti talentą, kad galėtum taip jautriai sulieti problemą, žinias, patirtį su publicistikos meno jėga (Stasys Kašauskas, 1994).

Skaityti daugiau ...

Paukščių palydos 2015

  • Paskelbtas Su LOD

Pirmąjį spalio savaitgalį – 2-4 dienomis 39 – iose Europos ir kai kuriose Azijos šalyse, o kartu ir Lietuvoje, vyko Paukščių palydos – atsisveikinimo su migruojančiais sparnuočiais šventė.

Anot LOD, Lietuvoje buvo surengti 36 renginiai, kuriuose dalyvavo apie tūkstantis žmonių. Mūsų šalyje stebėta daugiau nei 600 000 paukščių, priklausančių net 136 – ioms paukščių rūšims. Gausiausiai skrido paprastieji kikiliai, mėlynosios zylės, paprastieji varnėnai. Iš viso įvairiose šalyse užfiksuota daugiau nei 4 milijonai paukščių, 1046 - iuose paukščių palydų renginiuose dalyvavo daugiau nei 25 000 žmonių.

Skaityti daugiau ...

Vakaras su gulbėmis

Buvo puikus rudens vakaras – šviesus, tykus, šiltas. Iki saulei nusileidžiant, sugalvojau numinti prie tvenkinio, kurio saloje gyveno gulbės.

Gulbių šeimynos nesimatė. Matyt, maitinosi už salos ar meldų užutėkiuose. Laukdama jų pasirodymo mėgavausi tvenkinio, jo pakrančių bei salos peizažu. Visa žėrėjo, mirguliavo, virpėjo vaiskiomis rudens spalvomis, kurias dar labiau nusodrino šion pusėn pasisukusios saulės šviesa.

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą

Daugiau straipsnių

įkelti daugiau Laikykite SHIFT mygtuką visų straipsnių įkėlimui įkelti visus