Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (XVIII)

  • Paskelbtas Gyvai

Visas sesutės vargas, kol buvo lizde viena, retai maitinama tėvų, taip skatinant jos savarankiškumą, nenuėjo veltui. Apie 08.30 val. (liepos 17 d.) pastebėjau lizdą tuščią, ir greta, ant ąžuolo šakų nieko nesimatė. Po kiek laiko abu jaunikliai sugrįžo. Toks buvo pirmasis sesutės skrydis. Vieną akimirką abu lizde, kitą – jau nebėra. Gaila, kad teko praleisti. Toliau visą dieną gandriukai išbuvo lizde kartu.

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (XVII)

  • Paskelbtas Gyvai

Šiandien jaunėlė pabudo kupina dar stipresnio ryžto pagaliau pakilti pirmam savo skrydžiui. Nuo pat ryto ėmė keberiotis siauriausiomis ąžuolo šakelėmis, intensyviai treniruodama sparnus, lavindama pusiausvyrą. Kai kurios šakelės pareikalavo kone akrobatinių sugebėjimų.

Buvo aišku, kad gandriukė baisiausiai alkana. Ieškojo maisto likučių lizde, krapštinėjo samanas nuo šakų. 12.06 val. jaunėlė palūžo, pritūpė ir ėmė gailiai maldauti, šaižiai dūsaudama ir plakdama sparnais. Tačiau tėvai toliau ignoravo savo atžalą. Po valandos vienas jų pasigailėjo ir atgabeno kuklią porciją pietų.

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (XVI)

  • Paskelbtas Gyvai

Brolis negrįžo. Gandriukė visą dieną praleido lizde viena. Jaunėlė makštino sparnus, bandė nuo šakos skristi į lizdą, šokinėjo aukštyn iš vietos bandydama pakilti. Tėvai maisto atnešė tik kartą, apie 12 val. Sumaitino labai kuklų maisto davinį ir nuskrido, toliau laikydamiesi savo griežtos politikos. Jaunėlė keliskart bandė palenkti juos savo šaižiu prašymo balsu, sparnų plakimu, tačiau veltui. Vakarop prie lizdo prisiartino kažin koks keistas paukštis. Gandriukė visa pasišiaušė, patriukšmavo ir taip sėkmingai apsigynė. 

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą