Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (IX)

  • Paskelbtas Gyvai

5 val. ryto..

Mieguista saulė tingiai praveria  miško tankmę, švelniai paliečia šakas, kamienus... Nubraukia šešėlį ir nuo senojo ąžuolo.

Kiek atkutusi ji toliau tęsia savo rytinį ritualą. Slapčiomis įsigauna į gandrų lizdą, kėpšteli jauniklių „nosytes“, nurausvina snaudžiančius lapus - miško skraistė darosi vis retesnė ir šviesesnė.

Beregint jos akinantis spindulys apsiveja galingą senolio šaką ir gandrės kojų bei snapo raudonis tampa kone perregimas.

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (IV)

  • Paskelbtas Gyvai

Šiandien antrasis kiaušinis dar neskilo. Vakar išsiritęs pirmasis jauniklis jau šiek tiek tvirtesnis, triukšmingesnis, nei pirmąją dieną. Bando ryžtingiau atsitūpti, garsiau cypsi. Aiškiau matyti geltonas jo snapiukas, juosvos kojytės. 

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (III)

  • Paskelbtas Gyvai

Gegužės 11 d. vakare pastebėjau, kad prie perinčio gandro mėtosi skilęs lukštas. Neabejotinai išsirito jauniklis! Iš tiesų, juodukui pakilus pamačiau mažutį balsvai pilką paukščiuką. Buvo toks silpnas, toks glebus, kad negalėjo nei tupėti, nei nulaikyti savo galvelės. Tik nerangiai lankstėsi į visas puses jo ilgas kakliukas. Pasisekdavo jį kilstelėti vos akimirką ir netrukus vėl griūdavo snapeliu besdamas į gūžtą. Tuo tarpu gandras meiliai snapu „glostė“, kedeno savo mažylį. Antrasis gandriukas dar nebuvo išsiritęs, bet žinojau, kad ir jis jau pakeliui į šį pasaulį ir ryt poryt turėtų skilti.

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo (II)

  • Paskelbtas Gyvai

Balandžio 26 d. rytą pastebėjau, kad lizde iš keturių kiaušinių liko tik du. Matyt, balandžio 25 d. juodieji gandrai kitus du išstūmė iš gūžtos, nes nepavyko užperėti. Kaip teigia ornitologai, „apie 10% visų juodųjų gandrų kiaušinių būna neužperėti, išstumti iš gūžtos, neversti ar kitaip žuvę“. Įdomu tai, kad žuvusių kiaušinių niekur aplink nesimatė, nors, anot ornotologų, „žuvusių kiaušinių suaugę paukščiai neišmeta iš lizdo“.

Skaityti daugiau ...

Tiesiogiai iš juodojo gandro lizdo

  • Paskelbtas Gyvai

Kai tik LOD (Lietuvos ornitologų draugijos) tinklapyje pasirodė nuoroda (http://pontu.eenet.ee/player/melnais-starkis.html) apie tiesioginę transliaciją iš juodojo gandro lizdo, pradėjau stebėti jo gyventojus, vis kartas nuo karto įsijungdama nurodytą tinklapį.

Anot LOD, kamera gandro lizde, centrinės Latvijos miškuose, buvo įrengta kovo 31 d., kai abu paukščiai jau buvo sugrįžę (patinas parskrido kovo 30 d., patelė - kovo 31 d.). Lizdas rastas 2013 m., 2014 m. čia stebėti du juodojo gandro jaunikliai. Pagal lizdo išmatavimus nustatyta, kad jis sukrautas 2011 m. 

Skaityti daugiau ...

Į pasimatymą su miško paukščiais

Aušo žvarbus spalio rytas. Žolė, samanos, medžių kamienai, šakos sutvisko stingdančia sidabrine šalna. Planavau pasižvalgyti po sodą, tačiau  šiandien jame buvo liūdnoka. Tik didžiosios zylės kuisėsi tarp lapų bei karstėsi obelų šakomis.

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą