Pajūryje lankosi svečiai iš Šiaurės - svirbeliai

Už lango rudeniška žiema, nejauki tuštuma. Pilkšvą sodo dangų ramsto nuogos obelų šakos, eglių sijonėlius plaiksto begarsis vėjas..

Šiek tiek praveriu langą. Apmirusio ryto iliuziją beregint išsklaido mielas mažųjų sparnuočių cypsėjimas ir gūsingi vėjo atodūsiai. Kartu ateina ir viltis šį tą įdomaus pamatyti.

Po kiek laiko vėl sugrįžtu prie lango ir bandau žiūronuose ką nors „pagauti“. Nieko neradusi savam sode, pereinu į kaimynų valdas, kruopščiai nužvelgdama kiekviena medžio šakelę.

Na štai, atrodo aptikau šį tą „įdomaus“. Kaimynų žaliaskarėje supasi pulkelis nematytų paukštukų. Aiškiai matau, kad tai ne žvirbliai ar zylės, nes stambesni, putlesni, o labiausiai išsiskiria savo kuodeliais ir pajuodintais paakiais. Jokių abejonių – ilgai lauktas svečias iš Šiaurės – svirbelis.

Skaityti daugiau ...

Atostogų dovana

Jau kurį laiką norėjosi ištrūkti iš besisukančio miesto rato ir atsikvėpti, tad šiemet atostogas nusprendžiau praleisti kaime, kur jau po kelių dienų pamiršti, kokia savaitės diena, o dar po kelių - jau nebeskaičiuoji ir valandų... Be to, jau seniai galvoje rezgiau mintį nuvykti  į ramią vietelę stebėti paukščių. Matyt, į būsimas atostogas įsijaučiau per anksti ir išvykdama pamiršau telefoną. Šiek tiek susinervinau, pasirodo, ne taip lengva visiškai „atsijungti”. Tačiau priešaky laukė smagi kelionė rytiniu traukiniu, kurioje viskas greit pasimiršo. Keturios su puse valandos iki Klaipėdos, žvalgantis į bundančius miestus ir kaimelius, fotografuojant, mėgaujantis kava, skaitant trečiąją Silvą, praėjo labai greitai. Priešpiet atsidūriau galutinėje stotelėje ir netrukus buvau pakeliui į namus, kur manęs laukė malonus netikėtumas.

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą