Paukščių palydos 2015

  • Paskelbtas Su LOD

Pirmąjį spalio savaitgalį – 2-4 dienomis 39 – iose Europos ir kai kuriose Azijos šalyse, o kartu ir Lietuvoje, vyko Paukščių palydos – atsisveikinimo su migruojančiais sparnuočiais šventė.

Anot LOD, Lietuvoje buvo surengti 36 renginiai, kuriuose dalyvavo apie tūkstantis žmonių. Mūsų šalyje stebėta daugiau nei 600 000 paukščių, priklausančių net 136 – ioms paukščių rūšims. Gausiausiai skrido paprastieji kikiliai, mėlynosios zylės, paprastieji varnėnai. Iš viso įvairiose šalyse užfiksuota daugiau nei 4 milijonai paukščių, 1046 - iuose paukščių palydų renginiuose dalyvavo daugiau nei 25 000 žmonių.

Skaityti daugiau ...

Atgal į „dienos šviesą“

Laukiau šio susitikimo. Koks gi ruduo be ilgesingų gervių klyksmo..

Po ilgo slapstymosi šeima vėl pasirodė, iš abiejų pusių akylai saugodama savo jau praaugusį jauniklį. Iki kelionės paukštėms reikia gerai pasimaitinti. Kas rytą galima jas pamatyti lesinėjant ganyklose ar pamiškėse, tačiau pasigrožėti jomis iš arčiau – tikras iššūkis.

Skaityti daugiau ...

Vienišė

Dar prieš septynias pažadino veriantis gervių klyksmas. Atrodė tarsi kažkur netoliese būtų susirinkęs didžiulis jų būrys.

Nespėjusi nė dorai atsigauti pašokau iš lovos, griebiau visą savo „amuniciją“ ir išlėkiau laukan. Prie kiemo vartų ėmiau dairytis triukšmadarių, tačiau aplink nieko nesimatė.

Tuo tarpu garsai nenutilo, tik tapo kiek švelnesni, nei prieš tai. Dar sykį nužvelgiau pamiškę, iš kur sklido gervių sutartinės. Pagaliau žiūronai „pačiupo“ pirmąją...

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą

Daugiau straipsnių

įkelti daugiau Laikykite SHIFT mygtuką visų straipsnių įkėlimui įkelti visus