Įspūdžiai po Kalėdinio paukščių stebėjimo maratono

  • Paskelbtas Su LOD

Metams baigiantis pirmą kartą pabandžiau sudalyvauti Kalėdiniame paukščių stebėjimo maratone, kurį kasmet nuo gruodžio 25 d. iki gruodžio 31 d. (24:00) rengia Lietuvos ornitologų draugija (LOD). Anot organizatorių, tai puiki proga metų pabaigos švenčių laikotarpiu pabūti ne tik su artimaisiais, bet ir išeiti į gamtą bei užfiksuoti besikeičiančios gamtos akimirkas. Kartu varžytuvės LOD suteikia vertingų žinių apie paukščių rūšinę įvairovę šiuo metų laiku. 

Maratono taisyklės labai paprastos. Tereikia organizatorių parengtoje lentelėje prie stebėtos paukščių rūšies nurodyti stebėjimo datą ir vietą, o baigus pildyti, suskaičiuoti, kiek iš viso skirtingų paukščių rūšių ir keliose skirtingose savivaldybėse matėte. Žinoma, norint dalyvauti, reikėtų prieš tai bent kiek pasidomėti, kokių paukščių mūsų šalyje esama, pasimokyti atpažinti įvairesnių rūšių. 

Nors stebėjimams iš viso skyriau tik gerą pusdienį, bet spėjau pastebėti keletą įdomesnių sparnuočių.

Skaityti daugiau ...

Bevardžio upelio deltoje

  • Paskelbtas Knygos

Tai šeštoji Vytauto Nedzinsko knyga. Joje vaizdingi ir įtaigūs profesionalaus gamtos saugotojo ir stebėtojo pasakojimai apie Žuvinto rezervato, Alytaus ir jo apylinkių gamtą, gyvūniją.

V. Nedzinsko publicistikos pasaulis - Žuvinto rezervatas. Tačiau jis be galo didelis, nes pereina į visos Lietuvos problemas, mūsų pačių gyvenimą ir santykius su aplinka. Reikia turėti talentą, kad galėtum taip jautriai sulieti problemą, žinias, patirtį su publicistikos meno jėga (Stasys Kašauskas, 1994).

Skaityti daugiau ...
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą